صفحه اصلی شبکه بهداشت و درمان شهرستان هفتکل
 
 
    /  2
برگزاری كارگاه عفاف وحجاب در شهرستان هفتكل
۶۳۲۸۶
 ۱۳۹۶/۰۴/۲۰ 
۱۷:۴۷:۳۶

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان هفتکل به مناسبت گرامیداشت هفته «حجاب و عفاف»، شبکه بهداشت ودرمان هفتکل اقدام به برگزاری کارگاه های آموزش حجاب و عفاف با حضورپرسنل وکارمندان شبکه کرده است.

در این کارگاه آموزشی حجت الاسلام والمسلمین خلیلی امام جمعه شهرستان هفتکل افزود: با توجه به اینکه پوشش اسلامی ریشه در مذهب و فرهنگ ملی ما دارد، لازم است تا نسبت به حجاب و اهمیت آن جهت فرهنگ‌سازی در بین عموم مردم و به خصوص جوانان اقدام شود.

وی ادامه داد: فرهنگ عفاف و حجاب مقوله ای است که ریشه در بنیاد خانواده دارد لذا لازم است جهت بررسی و اهمیت این مسئله، نگرش خانواده را نسبت به این موضوع مورد بررسی قرار داد.

امام جمعه گفت : رعایت حجاب از ضروریات دین مقدس اسلام است . 
حجت الاسلام خلیلی ترویج بدحجابی در جامعه اسلامی را توطئه های فرهنگی دشمن عنوان کرد و افزود : دشمنان تمام سعی و تلاش خود را با استفاده از ابزارهای رسانه ای و تبلیغاتی خود در جهت نشر بدحجابی و بی حجابی به کار بسته اند . 
وی بد حجابی و بی حجابی را از جمله عوامل آسیب زای فرهنگی و اجتماعی در کشور ذکر کرد و ادامه داد : حیا و عفت امر باطنی و قلبی است و اگر زنی از عفت و حیا برخوردار باشد ، به طور یقین تاثیر این امر در ظاهرش نیز نمایان می شود . 
وی آسیب های ناشی از بدحجابی را در جامعه نگران کننده خواند و افزود : بی بند و باری ، سست شدن اساس و بنیان خانواده ها و مقید نبودن به آموزه های اسلامی از جمله آسیب های خطرآفرین بدحجابی است . 
وی با بیان اینکه بانوان در نزد دین اسلام از کرامت و عزت ویژه ای برخوردار هستند ، اظهار کرد : خداوند در قرآن کریم از زن به عنوان سمبل همه خوبی ها یاد می کند و در کتاب خودش و در قالب سوره های مختلف از جمله سوره نور به خوبی و زیبایی به این موضوع پرداخته است . 
امام جمعه هفتکل در ادامه گفت : شایسته است که زن ، گوهر پاک باطن و ظاهر خود را از طریق عفت گفتاری ، رفتاری و از راه حجاب واقعی حفظ کند . 
حجت الاسلام خلیلی بیان کرد : تمامی زنان و دختران باید با بالا بردن درجه ایمان و تقوا از لحاظ معنوی نیز خود را تقویت کنند تا با جان و دل حجاب را بپذیرند . 


 
 
  • دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز
  • ایران - اهواز - کد پستی : 15794-61357
  • صندوق پستی : 159
  • تلفن : 60-3367543-0611
  • پست الکترونیکی : info@ajums.ac.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز می باشد
Copyright 2014 - Ajums Web Development Group
 

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8